InstaTIP: 3 minúty o tom, prečo je zdravé mať psa

14. apríl 2024
Redakcia InstaGYM

1. Máš problém s tým, že sa ráno nevieš zobudiť na budík? Ak sa rozhodneš mať psa, nebudeš mať na výber. Tvoj domáci miláčik ťa bude dovtedy „volať“ na rannú prechádzku a tak rázne, že nakoniec ani nebude taká námaha si rozlepiť oči. A práve sme načrtli prvú výhodu: so psíkom budeš mať presnejší denný režim s veľmi rozkošným tlakom. 

2. Dodržať predsavzatia nie je ľahké. S jedným ti môže pomôcť aj pes: budeš sa s ním musieť prejsť každý deň aspoň raz. Aspoň na vykonanie potreby. A komu by sa nezišlo zopár krokov navyše, a ešte aj s milým parťákom?

3. Niektorým plemenám a niektorým psom nestačia len krátke prechádzky. Vyžadujú si hry na čerstvom vzduchu, túry a iné fyzické aktivity. Nebude to len zábavné, ale aj prospešné pre svaly a telesnú kondíciu.

 

DAJ SA DO FORMY

 

4. Psy ľúbia bezpodmienečne, čo môže znížiť pocity osamelosti a izolácie a zvyšovať hladinu hormónov šťastia, ako je napríklad endorfín a oxytocín. To potom vedie k lepšiemu duševnému zdraviu a redukcii úzkosti a depresie.

5. Interakcia so psom, hladkanie a hranie sa s ním neznižuje len hladinu stresových hormónov, ale aj a krvný tlak. Je to výborná prevencia kardiovaskulárnych ochorení.


Zdroj fotky: Shutterstock