InstaTIP: 3 minúty o tom, ako si upraviť spánkový režim

14. apríl 2024
Redakcia InstaGYM

1. Musíš si určiť nejaký konkrétny čas večierky, ktorý budeš dodržiavať každý deň, vrátane víkendov. To isté platí aj na budík. Snaž sa nezostávať večer hore dlhšie a ráno v posteli, aj v prípade, že to má byť na úkor iných aktivít, napríklad rozčítanej knihy.

2. Denný spánok môže byť veľkým nepriateľom nočného odpočinku. Takže vyhýbaj sa mu. Ak ťa prepadne zdanlivo neprekonateľné pokušenie, tak si zacvič, fyzická aktivita zaženie ospalosť.

 

CVIČENIE NA 20 MINÚT

 

3. Nie je jedno, kedy a aké svetlo svieti. Ráno sa pokojne vystavuj slnečným lúčom vo veľkom, ale večer nemaj zapnuté umelé osvetlenie príliš dlho. Jednoducho, riaď sa podľa prírody. 

4. Hodinu pred spaním sa vyhni takým stimulom, ako sú elektronické zariadenia, práca alebo sledovanie telky. Namiesto toho si dopraj relaxačné aktivity, ako je čítanie, kúpanie alebo počúvanie upokojujúcej hudby. My vieme, zvyk je železná košeľa, ale po pár dňoch si ju vyzlečieš ľavou zadnou.

5. Cvič. Pravidelná fyzická aktivita môže zlepšiť kvalitu spánku. Ale určite nie pred odchodom do postele. Pokiaľ máš problém so zaspávaním, tréning si dopraj radšej doobeda.

 

Zdroj fotky: Shutterstock