InstaTIP: 3 minúty o tom, ktoré fit pomôcky si máš hodiť do dovolenkového kufra

7. jún 2024
Redakcia InstaGYM

1. Skákanie cez švihadlo je vysoko intenzívna aktivita, ktorá dokáže spáliť veľké množstvo kalórií v krátkom čase. Takže, ak máš málo nielen miesta v kufri, ale aj času na dovolenke, tak je pre teba ideálnou pomôckou. Navyše predstavuje vhodnú voľbu pre ľudí všetkých vekových kategórií a kondičných úrovní.

2. Expander sa dá použiť na rôzne cvičenia, od posilňovania svalov cez naťahovanie až po kardio tréningy. Umožní ti precvičiť si celé telo, ale môžeš sa zamerať len na konkrétne svalové partie. Ak ho používaš správne, tak ide o bezpečnú formu telocviku. Len vyberaj si cvičenia vhodné pre tvoju úroveň.

 

ZACVIČ SI NA DOVOLENKE S PROFESIONÁLMI

 

3. Joga je skvelá aj preto, lebo k nej máš vytvorené podmienky v podstate kdekoľvek. Niektoré asány môžeš cvičiť pokojne aj na letiskovej lavičke alebo v rade na drink na pláži. Pre celú sériu so zameraním na rôzne časti tela sa ti však zíde nejaká podložka. Karimatka alebo jogamatka sa ti asi do príručného kufra nezmestí, ale skladacia cestovná podložka na jogu bezproblémovo. Pohodlne ho vopcháš medzi 2 tričká.

4. Mini fit lopta je super na stabilizačné cvičenia, pomáha posilňovať svaly nôh, stehien a zadku (napríklad pri drepoch), ako aj aj core. Vieš ju použiť aj na rôzne strečingové cvičenia, ktoré pomáhajú zlepšiť flexibilitu a rozsah pohybu. Predpokladáme, že ju budeš prevážať vyfúknutú, takže nezabudni si kúpiť aj ručnú pumpu. 

5. Fitnes program alebo výzva síce nie je fyzická pomôcka, ale má celkom silnú motivačnú silu. Ak si napríklad aktivuješ naše Do leta fit, budeš si môcť vybrať tie videá, ku ktorým ti postačí hotelový koberec alebo 2 fľašky plné vody. No, a hlavne: budeš môcť cvičiť s profesionálmi, či už si na lyžovačke, rodinnej dovolenke v rezorte alebo objavnom roadtripe na druhom konci sveta.

 

Zdroj fotky: Shutterstock