InstaTIP: 3 minúty o tom, ako cvičiť na dovolenke

8. júl 2023
Redakcia InstaGYM

1. Kráčaj, kráčaj, kráčaj. Znie to až podozrivo jednoducho, no výmena hromadnej dopravy za nohy ti zabezpečí neustály pohyb a starostlivosť o kondíciu. Nemá to byť ale na úkor tvojho dovolenkového programu, no a v každom prípade mysli aj na ostatných.

2. „Jednoduché“ prechádzky môžeš povýšiť a v časovej tiesni doplniť o ďalšie prvky. Kráčanie po schodoch je dosť intenzívny kardio tréning, hlavne keď máš na chrbte aj plný ruksak. Pokiaľ si môžeš vybrať medzi rovnou trasou a kopcom, tak určite uprednostni tú druhú možnosť.   

3. Pokiaľ nie je pre teba jednoduché si nájsť vnútornú motiváciu sa hýbať alebo si nechceš naplánovať presný plán na niekoľko dní vopred, tak najlepším riešením bude pre teba spoľahnúť sa na online tréningový plán. Stačí ti k tomu telefón alebo notebook a nájsť si 20-30 minút denne - bez potreby riešiť hocičo iné.

ONLINE TRÉNINGOVÉ PLÁNY

4. Zbaľ si nejaké ľahké a malé fitness pomôcky, napríklad odporovú gumu, expandér, švihadlo a super náhradou činiek sú staré dobré pollitrové fľašky naplnené vodou alebo pieskom.

5. Ak máš fakt prísny tréningový plán a fakt si nemôžeš dovoliť sa uvoľniť, tak na tréningy mysli už pri plánovaní dovolenky. Čiže, hľadaj hotely len s poriadnou posilňovňou, no a navštíviť nejaké fitness centrá v blízkosti ubytovania s ponukou otvorených skupinových tréningov nie je vôbec hlúpy nápad.

6. Choď na fit camp. Oddýchneš si, zlepšíš si kondičku, postaráš sa o svoje telo, spoznáš úžasných ľudí. Znie to ideálne? Veď aj je...

 

 

Zdroj fotiek: Shutterstock