InstaTIP: 3 minúty o tom, ako predísť dehydratácii v letných horúčavách

28. máj 2024
Redakcia InstaGYM

1. Nečakaj na smäd. Maj pohár vody na nočnom stolíku, písacom stole, fľašu vody v ruksaku, keď sa vyberieš na prechádzku. Čiže nech je zdroj tekutiny vždy poruke. 

2. Počas cvičenia telo stráca veľa vody, ktorú je potrebné čo najskôr doplniť. Nielen počas športovej aktivity, ale aj pred ňou a po nej mysli na dostatočný príjem tekutiny. V horúčavách sa bez fľašky vody na tréning radšej ani nevyber. 

3. Svoju telesnú teplotu udržiavaj na primeranej úrovni a zníž riziko prehriatia. Ak je v tvojom byte príliš veľa stupňov, zatiahni rolety a zapni ventilátor alebo klimatizáciu. 

4. V prípade akejkoľvek choroby taktiež zvýš príjem tekutiny, ale svojmu pitnému režimu venuj určite špeciálnu pozornosť, ak máš hnačku alebo žalúdočné problémy spojené so zvracaním. 

5. Oblečenie z priedušných materiálov v svetlých farbách pomáha odraziť slnečné žiarenie a udržiavať telesnú teplotu na primeranej úrovni. Tieto materiály taktiež umožňujú odparovanie potu a reguláciu telesnej teploty.

6. Zostavuj svoj jedálniček tak, aby obsahoval čo najviac ovocia a zeleniny s vysokým obsahom vody, ako melón, uhorka alebo paradajka. Vyhýbaj sa alkohou.

 

FIT CAMP MUSÍŠ ZAŽIŤ

 

Zdroj fotky: Shutterstock