InstaTIP: 3 minúty o tom, prečo je v poriadku byť single na Valentína

7. február 2024
Redakcia InstaGYM

Byť vo vzťahu nie je ekvivalentom šťastného života. Táto mylná myšlienka je podporovaná aj rôznymi spoločenskými tlakmi, najmä od starších generácií. Pričom žiť bez partnera ponúka rôzne výhody, napríklad viac kapacity na záľuby, no a svedčí o veľkej miere samostatnosti. A to je chvályhodné. Takže, hrdo a pyšne si kúp nejaký valentínsky darček a daj si jedno obrovské objatie. Zaslúžiš si to!

No dobre, ak si racionálny typ, máme pre teba aj nejaké racionálne argumenty. Síce nepoznáme presné číslo, koľko slobodných ľudí žije v Európe, existujú rôzne štúdie a prieskumy, ktoré sa snažia odhadnúť tento počet. Podľa Eurostatu, štatistického úradu Európskej únie, 40% dospelých vo veku 25-64 rokov v EÚ žije v single domácnosti. Nie je to málo, skoro polovica. Takže, ako niekto môže Valentína bez partnerskej romantiky považovať za nenormálnosť?!

Byť na Valentína single má jeden taký benefit, o ktorom sme si istý, že ti závidí veľa ľudí žijúcich vo vzťahu. A to je to, že rovnako si môžeš dopriať slávnostný večer ako zadaní, akurát sa nemusíš prispôsobovať a môžeš robiť hocičo, čo sa ti zachce.

 

DOPRAJ SI DÁVKU VALENTÍNSKYCH ENDORFÍNOV

 

Nemusíš potláčať žiadne emócie. Mierny smútok alebo hnev z Valentína bez partnera je v poriadku. Okrem týchto negatívnych pocitov však vypusti aj svoje vtipné ja. Pozri sa na svoje nevydarené vzťahy s humorom, ako keby to bola nejaká komédia. No a potom sa zameraj na vďaku. Čo všetko máš teraz, čo pred pár rokmi bolo súčasťou len tvojich túžob a snov? Čo všetko dokážeš a môžeš robiť, čo by ti chýbalo, ak by si nemohla/nemohol?

Zdroj fotky: Shutterstock