InstaTIP: 3 minúty o tom, čo jesť na kúpalisku

26. júl 2023
Redakcia InstaGYM

1. Ovocie a zeleninu. Áno, zas. Ver nám, nebude to „len“ zdravé, ale aj dobre ti padne nejaká ľahká, voňavá pochúťka po plávaní. Nakrájaná mrkva alebo baby karotky, jablko, nakrájaný melón, hrozno, kúsky tvrdšej broskyne alebo nektárinky – to všetko si vieš zabaliť tak, aby z toho nevznikla špina. Nezabudni na zvlhčené vreckovky a vidličku.

2. Namiesto starej dobrej slovenskej klasiky „rezeň s chlebom“ priprav radšej „zeleninové fašírky s tortillou“. Toto jedlo je ľahšie, ale dobre zasýti. Pokiaľ ťa však po strukovinách trápi nafúknuté brucho, nebude to nič pre teba.

 

ZELENINOVÉ FAŠÍRKY S BULGUROM

 

3. Nemusíš sa úplne vyhýbať kúpaliskovým bufetom, akurát vyberaj múdro. Úsmevným faktom je, že v našej kultúre sa pri vode ponúkajú ťažké chody, ktoré by sa skôr hodili do studeného počasia. Každopádne, varená kukurica je super výber, no a pokiaľ máš chuť na niečo poriadne, daj si pečenú rybu so zeleninou.

4. Čipsy na deke sú krásnou formou relaxu. Dopraj si ich, ale v zdravej forme. Priprav si doma zeleninové alebo z tofu.

5. Super dezertom môže byť müsli tyčinka alebo sušené ovocie s orechmi alebo kešu. Síce chuťovo to nie je plnohodnotná alternatíva veľkej zmrzliny, na druhej strane ľahšia a sviežejšia náhrada.

 


Zdroj fotiek: Shutterstock